از جنگ ستارگان تا سلاح فیلتر شکن قوی

فیلتر شکن قوی دانشمندان موفق شدند تا سرانجام مسیر دشواری را از جنگ ستارگان تا سلاح لیزری واقعی را سپری کنند و با ساخت یک توپ لیزری ویژه برای جنگنده‌های نیروی هوایی ایالات‌متحده آمریکا، نخستین سلاح جهان با محدوده تیراندازی 360 درجه را تولید کنند.

یک تیم تحقیقاتی ویژه برای سازمان تولید سلاح‌های فیلتر شکن قوی پیشرفته نظامی در ایالات‌متحده عملیات خود را برای ساخت نخستین توپ لیزری هوابرد جهان آغاز کردند و با ساخت این سلاح در حقیقت تمامی نقاط کور یک هواپیمای نظامی را برطرف کردند زیرا این سلاح ویژه می‌تواند در تمامی جهت‌های موجود شلکی کند و دامنه آتش آن برابر با 360 درجه است.

فیلتر شکن قوی

نحوه عملکرد این سلاح بر پایه دقیق‌ترین حسگرهای ممکن طراحی‌شده است و می‌توان با کمک آن امواج بسیار نیرومندی از لیزر متمرکزشده را به‌سوی هدف شلیک کند، نحوه کارکرد این لیزر می‌تواند آینده صنایع اسلحه و مهمات را تغییر بدهد. این لیزر برای هردو وضعیت حمله و دفاع قابل‌استفاده خواهد بود و از یک برجک ویژه برای شلیک امواج استفاده خواهد کرد.

البته هنوز تا تکامل این طرح زمان زیادی باقی مانده است زیرا تیم سازنده این توپ لیزری قصد دارد تا با قرار دادن حسگرهای ویژه برای مسیریابی اهداف پیش روی این سلاح، آن را کامل کنند. این سلاح در سطح زمینی مورد آزمایش قرار گرفته است ولی در سطوح هوابرد هنوز آزمایش‌های آن به حد لازم برای دریافت تائید عملیاتی شدن باقی مانده است.