تحلیلی بر آینده بازار خرید فیلتر شکن

خرید فیلتر شکن شاید شما در آستانه خریدن یک تبلت باشید، در این میان چه فاکتورهایی برای شما مهم است، دوست دارید تا رویکرد آینده فروشندگان را بدانید؟ در ادامه به‌طور خلاصه به تحلیلی بر خرید فیلتر شکن آینده بازار تبلت خواهیم پرداخت.

خرید فیلتر شکن فروش تبلت در سطح خرد را فراموش کنید، رویکرد ما بالاترین سطح ممکن یعنی تولیدکنندگان تبلت است، این تولیدکنندگان شامل دو دسته اصلی هستند که در کنار آن‌ها اپل به عنوان هویتی کاملا مستقل وجود دارد. این دو دسته شامل سازندگان تبلتهای اندرویدی و سازندگان تبلت های ویندوزی هستند. ممکن است تولیدکنندگانی به تولید هردو نوع تبلتها بپردازند ولی سیاست آن‌ها درازای تولید محصولات یادشده متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی احتمالات برای هر دسته خواهیم پرداخت.

شاید برای تبلت های ویندوزی احتمالات فراوانی در ذهن شما وجود داشته باشد، عرضه یک ویندوز متحد برای تمامی دستگاه‌ها، عرضه کورتانا، رایگان شدن لیسانس ویندوز همراه و چندین و چند نکته دیگر وجود دارند که می‌توانند در بازار تبلت های ویندوزی موثر باشند و در این میان مصرف‌کنندگان کمترین نقش را در تعیین آینده محصولات مطلوب خود دارند.

خرید فیلتر شکن و شما

البته باید گفت که در مجموع، تبلت های ویندوزی مسیر مثبتی را در پیش روی خود می‌بینند و مواردی که پیش‌ازاین نیز به آن اشاره شد می تواند به پیشرفت این تبلت ها کمک شایانی بکند که ساده‌ترین گام برای دستیابی به این هدف را در نمایشگاه IFA شاهد بودیم؛ در این نمایشگاه توجه به تبلت های ویندوزی به‌صورت واضحی بیش‌ازپیش شده بود و تولید کندگان به این سیستم عامل اقبال بیشتری نشان می‌دادند ولی در این میان نکته بسیار بارز و موثر بر آینده این تبلت ها را می توان کاهش قیمت آن‌ها دانست. تبلت های ویندوزی با کاهش چشمگیری در قیمت روبرو شده اند و به‌طور متوسط قیمت مدل‌های مجهز به ویندوز تا یک‌صد دلار کاهش ‌یافته است و دیگر این تبلت ها به عنوان تبلت های بسیار گران شناخته نخواهند شد. این موضوع می توان در آینده با رشد فروش این تبلت ها همراه شود ولی نباید انتظار داشت که تبلت ها ویندوزی بتوانند با سرعت زیاد فاصله بین دستگاه‌های اندرویدی و تبلت های اپل را پر کنند.

تبلت های اندرویدی

شاید همه انتظار داشته باشند که تبلت های اندرویدی نیز با کاهش قیمت روبرو شوند ولی این موضوع کاملا غیرعملی به نظر می‌رسد زیرا این تبلت ها با داشتن رقبایی با قیمت‌های بالاتر، تنها رقبای داخلی را در کنار خود می‌بینند و به این منظور نیز نیاز چندانی به کاهش قیمت در میان سازندگان حس نمی‌شود. در این میان حس رقابت‌طلبی سازندگان این رده از تبلت به کجا خواهد کشید؟ باید گفت که این امر در ارائه خدمات فیزیکی متفاوت جلوه پیدا خواهد کرد. در نمایشگاه IFA امسال شاهد حضور تبلت‌هایی بودیم که به امکانات جانبی بالاتری نسبت به‌پیش مجهز شده بودند. مواردی مانند افزوده شدن امکانات ویژه به دوربین عکاسی، افزودن حسگر به تبلت، تغییر نمایشگرها و بالاتر رفتن رزولوشن آن‌ها، افزوده شدن امکاناتی مانند مقاوم شدن تبلت در برابر آب و گردوخاک و مقاومت در برابر ضربات وارده رسما کمترین ربط را به سیستم‌عامل دستگاه خواهند داشت ولی سازندگان دستگاه‌های اندرویدی به‌شدت به این موارد اهمیت داده‌اند و همین امر نشان می دهد که ابزار رقابت آن‌ها در بازار را باید در میان این تغییرات جستجو نمود.

در این میان دیگر نکته مهم در تبلت های اندرویدی را می توان کمتر شدن تمایل سازندگان به تولید تبلت های 8 اینچی دانست و باید 7 اینچ را به عنوان استاندارد قطعی این رده پذیرفت؛ بنابراین به نظر می‌رسد که در سال میلادی پیش روی ما، تبلت های 7 اینچی باقیمت‌هایی یکسان با تبلت های اندرویدی امروزی ولی امکانات جانبی بیشتر را در بازار ببینیم و از حالا باید منتظر تبلیغات بر روی موارد غیر مربوط به سیستم‌عامل باشیم.